WordPress Siteye Google Maps Harita Ekleme

WordPress Siteye Google Maps Harita Ekleme

Ziyaretçilerimizden “WordPress siteye nasıl harita ekleyebilirim?, WordPress siteye Google Maps haritası nasıl ekleyebilirim?” gibi soruları oldukça fazla alıyoruz. Bu nedenle yeni makalemizde sitenize Google haritasını nasıl ekleyebileceğinizi anlatacağız. WordPress sitenize konum ekleme işlemini eklentisiz, manuel olarak gerçekleştirmeniz oldukça kolay bir işlem. WordPress siteye harita ekleme için Google Haritalar üzerinden konumumuzu işaretleyip alacağımız iframe kodunu sitemize yerleştireceğiz. Şimdi işlemleri tek tek gerçekleştirelim;

1- Öncelikle Google Haritalar sayfasına giriyoruz. Eğer daha önce Google haritalar üzerinden konum işaretlemesi yaptıysanız bu sayfada listelenecektir. Yeni Harita Oluştur butonuna tıklayarak başlıyoruz.

2- Haritaya geldik. Bu sayfada konum ekleme, rota çizme, yol tarifi yapma gibi ayarları yapabiliriz. Bunun için arama kutusunun hemen altındaki araç çubuklarını kullanabiliriz. Buradaki seçeneklerden İşaretçi ekle butonuna tıklıyoruz.

3- İlk olarak haritada istediğimiz noktayı işaretliyoruz. Sonra 1 ile belirtilen yeri isimlendiriyoruz. Sonrasında da 2 ve 3 ile belirtilen yerleri üzerine birer kez tıklayarak isimlendirebilirsiniz.

4- Bu aşamada okla gösterilen Paylaş butonuna tıklıyoruz.

5- Karşımıza gelen seçeneklerden sağ alttaki Değiştir butonuna tıklıyoruz.

6- Seçeneklerden en üstteki Açık – Web üzerinde herkese açık olanını işaretledikten sonra alttaki Kaydet butonuna tıklıyoruz.

7- Haritaya döndükten sonra 1 ile gösterilen alt alta 3 noktaya tıklıyoruz. Sıralanan seçeneklerden de 2 ile gösterilen Siteme yerleştir seçeneğine tıklıyoruz.

8- Karşımıza bir kod yığını gelecek. Bu kod yığınını kopyaladıktan sonra Tamam butonuna tıklıyoruz.

9- Kopyaladığımız kodu sitenizde haritayı hangi sayfaya eklemek istiyorsanız oraya yapıştırıp Güncelle butonuna tıklıyoruz.

10- Yerleştirdiğiniz sayfaya tıklayarak yerleştirdiğiniz haritayı görebilirsiniz.

admin

Şu ana kadar 1 yorum

Rıfat Yayın tarihi2:57 pm - Mar 21, 2019

WordPress’e yeni başlamış biri olarak makaleniz çok işime yaradı. Teşekkür ediyorum.