WordPress Tema Yükleme ve Kurulum

WordPress Tema Yükleme ve Kurulum

WordPress’in en önemli özelliklerinden biri çeşitli temalara sahip olmasıdır. Çeşitli geliştiricilerin oluşturduğu temalar, WordPress tema deposunda yer alır. Burada yer alan ücretsiz temalardan birini sitenizde kullanmak oldukça kolaydır. Admin paneli üzerinden ücretsiz tema yüklemeyi göstereceğiz. Lütfen aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayınız.

1- İlk iş olarak admin paneline giriyoruz. Soldaki seçeneklerden Görünüm > Temalar sekmesine tıklıyoruz.

2- En üstte Temalar başlığının yanında yer alan Yeni ekle sekmesine tıklıyoruz.

3- Tema ekle sayfası açılacak ve bazı temalar karşınıza çıkacaktır. Üstteki seçeneklerden Özellik Filtresi’ne tıklıyoruz. Konu, özellikler ve yerleşimine göre temalar arayabiliyoruz. Hemen sağ taraftaki Tema ara bölümünden de istediğiniz temayı aratabilirsiniz.

4- İstediğimiz özelliklerde bir tema bulduktan sonra o temanın üzerine gelince Kur ve Önizleme seçenekleri belirecektir. Önizleme seçeneğine tıklayarak temanın sitenizde nasıl görüneceğini test edebilirsiniz. Kur seçeneğine tıklıyoruz. Kurulum gerçekleştikten sonra tema üzerinde bu kez etkinleştir seçeneği belirecektir. Bu seçeneğe tıklayarak temamızı aktif duruma getiriyoruz. İşte bu kadar.

admin

3 Yorum

Ahmet Yayın tarihi6:29 pm - Kas 11, 2018

İşime çok yaradı. Bu güzel anlatım için teşekkürler.

Sefa Yayın tarihi9:49 am - May 3, 2019

Ben defalarca yazdığınız yöntemi denememe rağmen bir türlü temayı yükleyemedim. Hep hata veriyor. Yardımcı olur musunuz?

    admin Yayın tarihi2:49 pm - May 3, 2019

    Sefa Bey; bunun üç sebebi olabilir. Alanınız yeterli olmayabilir, tema dosyalarında eksik olabilir veya tema wordpress sürümünüzle uyumlu olmayabilir. Aldığınız hatayı yazarsanız hangi sorunu yaşadığınızı daha kolay anlayabiliriz.